Projekt Znojemské byty úspěšně končí. Klientské centrum pokračuje dál!


Před 23 měsíci bylo oficiálně otevřeno Klientské centrum k projektu Znojemské byty, a tím se rozjel celý proces prodeje městských bytů stávajícím nájemníkům. Hlavní fáze končí po dvou letech s předstihem 14měsíců od podpisu smlouvy a spousta domácností tím již bydlí ve vlastním.

 

“Jak už to u projektů bývá, mluví za nás práce, proto bych rád představil naši práci v číslech," říká koordinátor projektu Ing. Jan Štrof, který celý projekt zahajoval. Po téměř dvou letech bylo uskutečněno 100 procent z možného prodeje.

​V projektu Znojemské byty byly do dnešního dne předány všechny nabídky stávajícím nájemcům, kteří v 1778 případech s odkupem souhlasili a mohlo tak být předáno 1778 výzev k úhradě kupní ceny. Pouhých 144 nájemníků nevyužilo možnosti předkupního práva z celkového počtu 1922. Chyby se také staly, ale bylo jich překvapivě málo, celkem 34 drobných chyb což je 1,8 % celého projektu. Velký zájem provázel i 224 uskutečněných soutěží o volné byty a nebytové prostory.

​K dnešnímu dni je 126 založených Společenství vlastníků jednotek (SVJ). Zbývajících 18 bude založeno v nejbližších dnech, podle nového Občanského zákona, byly již schváleny v Zastupitelstvu.

​A jak je na tom finanční stránka projektu? "Výsledky jsou skvělé, méně jak 8% nájemníků neprojevilo zájem a tím na účet znojemské radnice mohlo být připsáno k dnešnímu dni za prodej jednotek ve vlastnictví města přes 446 mil.Kč a další peníze přibudou  z bytů, které nyní dokončují svůj proces. Předpokládám výnos přesahující 500 mil Kč," upřesnil Jan Štrof.

 

Činnost Klientského centra překvapivě nekončí. “O klienty se postaráme, I když skončí naše práce v projektu Znojemské byty. Pracovníci zůstávají a budou dále pokračovat ve službách, které vlastníci potřebují, a to pod značkou Nemovitost servis,” dodal Štrof.

Pro klienty zajistí povinné služby, účetnictví, rozúčtování, technický a právní servis, kompletní služby pro vlastníky a spoluvlastníky, protože nové povinnosti, které přináší Občanský zákon nejsou jednoduché.

 

"Závěrem bych rád popřál hodně štěstí novým vlastníkům a poděkoval všem zúčastněným, kteří se na tomto projektu podíleli, především Městu Znojma za spolupráci."

 

 

                                                                  Ing. Jan Štrof, koordinátor projektu

    email: strof@nemovitostservis.cz
Tel: 608 118 800

 

 

                                                               Přihlášení - klientská sekce

klientské sekce

Partneři Znojemských Bytů